Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro www.ChatRO.ro
Chatul care leaga prietenii si uneste inimile

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Televiziune

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Massmedia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ce inseamna televiziunea azi ?
Emisiuni - Divertisment
0%
 0%  [ 0 ]
Stiri
25%
 25%  [ 2 ]
Filme / Seriale / Telenovele
0%
 0%  [ 0 ]
Emisiuni - Politica
0%
 0%  [ 0 ]
Reclame / Publicitate
12%
 12%  [ 1 ]
Piata de Imagine
25%
 25%  [ 2 ]
Desene animate - ?! -
0%
 0%  [ 0 ]
Muzica / Videoclip
25%
 25%  [ 2 ]
Documentare stiintifice
12%
 12%  [ 1 ]
Voturi totale : 8

Autor Mesaj
Zlna

Data înscrierii: 17/Oct/2005

MesajTrimis: Joi Oct 20, 2005 9:20 pm    Titlul subiectului: Televiziune Răspunde cu citat (quote)

Abecedarul meu a fost subtitrarea de la Dallas Smile Ei bine, de la asta si pana la ce e televiziunea acum... tre sa ma gandesc ce sa spun mai intai. Oricum, dincolo de istoric, amintiri bla bla... televiziunea romana s-a imbogatit considerabil cu o paleta larga de destepti cu si fara licenta, strategii de manipulare - daca nu imprumutate, atunci intocmite adhoc- emisiuni la moda sau nu, ziaristi si reporteri mai mult sau mai putin balbaiti. si aaah. somebody stop me Smile ca sa le iau pe rand...
Zlna

MesajTrimis: Vin Oct 21, 2005 12:47 am    Titlul subiectului: Politica Frate! Răspunde cu citat (quote)

Am reusit sa prind mai devreme finalul emisiunii lui Andrei Gheorghe de pe Realitatea Tv. Invitata era Daciana Sarbu - deputat PSD. O blonda imbracata intr-o poleiala roz expirata, cu o fizionomie tampa, incerca sa-i raspunda pe cine nu sufera ea in partid. Cred si acum ca intrebarea puerila era in mod special pentru ea formulata. Am ramas socata, dar recunosc. cu un ranjet mare pe fata cand A.G:"Ce zici daca-ti spun in finalul emisiunii, ca ai niste ochi de vaca?" ???? D.S:" Eu zic mereu ca am ochi de vitzel, dar merge si de vaca" AAAAAAAAAAaaa! nu stiu daca trebuia sa scriu la Politica sau la Mass-Media. Cert e ca... iubesc stilul transant al omului astuia. Oricum ea continua sa fie deputat. Macar... Cuvantul sa fie liber!
spirit

Data înscrierii: 21/Sep/2005
Locație: Osirian !

MesajTrimis: Vin Oct 21, 2005 5:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O televiziune fara muzica este o televiziune monotona. Nu inseamna ca restul optiunilor nu sunt importante, dar as putea supravietui si fara desene animate Very Happy
(O.o )
(> < )
Bunny ! #FreeStyle #La'Motoare #Trivia #Parazitii shi tot asha
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Semoa

Data înscrierii: 15/Oct/2005

MesajTrimis: Vin Oct 21, 2005 5:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu fara desene n-as putea...si mi-e dor de taz.
eu vreau televiziune fara reluari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005
Locație: #dark_dimension

MesajTrimis: Vin Oct 21, 2005 6:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intai baga akolo la chestionar "FOTBAL" ... shi dupaia comentam subiectu

concluzie: fara fotbal cuvantul televeziune nu merita nici makar rostit...
Gizelle

Data înscrierii: 08/Oct/2005
Locație: Bucuresti, Romania, Europa, Terra, Galaxia Calea Lactee:)

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 5:37 pm    Titlul subiectului: parerea mea... Răspunde cu citat (quote)

Pentru mine stirile sunt nr1. De fapt nu deschid teveul decat pt ele.
Sus
aryana^

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 10:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ziua de azi televiziunea inseamna in mare stiri si publicitate( care asigura si castigul financiar)- sunt destul de multi cei care discuta despre noi reclamare aparute pe la tv..originale sau doar "inspirate".si apoi e si asta un mod de a comunica.
Zlna

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 12:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am uitat de MECIURILE DE FOTBAL ! Asa e. Alea unde se transmit? Bine bine. si a propos de publicitate.. pana cand ai sa discuti reclame? Unii reclama ca nu se pot uita la filme la tv,, ca dau multe reclame.. cealalta parte,,, abia asteapta sa comenteze reclamele. Oricum. si acum stau sa ma intreb, ce a insemnat atatia ani drogul asta cu televizorul? Nici o ciocolata uriasa nu ma dezlipea de el.
ROCK-ON

Locație: aici, acolo....sunt peste tot

MesajTrimis: Sâm Aug 26, 2006 6:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

spirit a scris:
O televiziune fara muzica este o televiziune monotona. Nu inseamna ca restul optiunilor nu sunt importante, dar as putea supravietui si fara desene animate Very Happy

eu unu, fara "family guy" si "american dad" nu as putea supravietuii

P.S. ptr cine nu stiu sa nu au vazut nici un episod, sunt desene animate + ca YOU SUCK BAH Laughing (you suck ca nu ai vazut)

Oh my god you killed kenny....you bastard!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Massmedia Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum