Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro www.ChatRO.ro
Chatul care leaga prietenii si uneste inimile

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sexul la ciclu

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate?
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ai facut-o / ai face-o?
da
45%
 45%  [ 5 ]
nu
36%
 36%  [ 4 ]
nu stiu
9%
 9%  [ 1 ]
poate
9%
 9%  [ 1 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
stk

Data înscrierii: 04/Dec/2005
Locație: deep space

MesajTrimis: Mar Feb 07, 2006 7:30 pm    Titlul subiectului: Sexul la ciclu Răspunde cu citat (quote)

Probabil un alt "tabu" mai mult sau mai putin atacat de oameni.

Pe de o parte, este acea parte privita ca fiind "murdara" - sange, etc. La aceasta se adauga si faptul ca in general aceasta perioada este asociata durerilor. Pe de alta parte, multe femei sunt destul de "pline de dorinta" in aceasta perioada - si poate doar chestii legate de "pudicitate" si/sau jena barbatului le-a tinut mai departe de a incerca si acest lucru.

Asa ca, intrebari concrete: ca barbat, aveti ceva impotriva? Ati facut-o / ati face-o "de dragul femeii" ? Sau poate gasiti chiar ceva incitant in acest lucru? V-a placut ?

Ca femeie, simtiti dorinte (mai intense) in aceasta perioada? Ati facut amor atunci? Daca da, cum a fost? Daca nu, ce v-a oprit?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Gizelle

Data înscrierii: 08/Oct/2005
Locație: Bucuresti, Romania, Europa, Terra, Galaxia Calea Lactee:)

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2006 2:55 am    Titlul subiectului: Pentru fete :) Răspunde cu citat (quote)

Ma adresez fetelor... (#d-d & stuff, puteti sari peste acest post al meu) ...

Este iarasi perioada aceea din luna in care nu ai chef de nimic, in care hormonii tai se joaca si te fac sa te comporti ciudat. Mai si niste crampe din cand in cand. Nu te-ai hotarat insa daca vrei sa faci dragoste in aceasta perioada, daca poti sa treci peste senzatia de disconfort sau dimpotriva sa incerci noi jocuri erotice. Iti vine ba sa-l dai jos din pat ba sa-i oferi o partida de sex nebun. In aunumite culturi, sexul in aceasta perioada este total interzis fiind considerat tabu. Unii barbatii sunt si ei mai putin doritori sa se aventureze intr-o partida de sex in aceste conditii. Iata cateva opinii "oficiale" (un medic ginecolog):

1) „In aceasta perioada disconfortul nu este dat doar de prezenta menstruatiei in sine ci si de sensibilitatea mai crescuta a organismului. Cu toate acestea activitatea sexuala nu este in totalitate interzisa. O igiena adecvata poate sa dea senzatia de curatenie si astfel cel mai mare disconfort este eliminat”, afirma Nicolae Maris, medic ginecolog.
2) „Este foarte important sa nu neglijam aspectul bolilor cu transmitere sexuala care in aceasta perioada sunt favorizate, in special virusul HIV”, a mai precizat el.
3)„Din punct de vedere fizic, in afara de riscul crescut la contactarea bolilor nu exista restrictii in aceasta perioada. Majoritatea femeilor aleg sa nu intretina relatii sexuale in aceste zile, dar in acealsi timp simt ca libidoul este mult mai ridicat acum”, explica doctorul Maris.

Aceasta perioada este propice explorarilor. Acum va puteti da frau liber fanteziilor. Sexul anal poate fi practicat fara nici o problema. De asemenea sexul oral, de care se pot bucura chiar si partenerele daca scena are loc sub dus. Acesta este oricum locul preferat pentru sex in timpul menstruatiei. Sanii sunt mult mai senisbili iar mangaierile cu ajutorul unui ulei aromat pot sa faca minuni. Aceasta perioada nu este cea mai buna din luna, dar cu putina imaginatie si bunavointa... si acele zile pot deveni 'interesante' Razz
Sus
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005
Locație: #dark_dimension

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2006 4:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si anume de ce sa sarim peste postul asta?

O dam in discriminari acum?
(> < )
Bunny for world president !
Sus
stk

Data înscrierii: 04/Dec/2005
Locație: deep space

MesajTrimis: Mie Feb 08, 2006 9:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Anemona, ai descris chiar foarte frumos si mult mai "feminin" cum stau lucrurile. Acum cand il recitesc, postul meu pare sec de tot comparativ cu al tau Smile
Sus
Georgiana
Vizitator

MesajTrimis: Joi Mar 16, 2006 12:40 pm    Titlul subiectului: Ma bucur k s-a deschis si acest subiect ! Răspunde cu citat (quote)

Da, ce pot spune, Anemona are mare dreptate, si a descris f.frumos..Majoritatea barbatilor sunt dezinteresati de acest aspect si se gandesc numai la propia pers.In general barbati care iubesc femeia de langa ei si mai ales o respecta f.mult, aceia inteleg si se preocupa de placerile femeii.Eu una sunt multumita si implinita pe plan sentimental si-i multumesc Lui D-zeu k mi-a scos in cale un barbat atent, sensibil si iubitor.
Sus
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Lun Mar 20, 2006 2:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Eu una sunt multumita si implinita pe plan sentimental si-i multumesc Lui D-zeu k mi-a scos in cale un barbat atent, sensibil si iubitor.

parka ai deskrie un vibrator:)
Georgiana
Vizitator

MesajTrimis: Lun Mar 20, 2006 3:56 pm    Titlul subiectului: mdea Răspunde cu citat (quote)

pt. nazist_imi_kaut_tanku
Mdea, dak tie asa ti se pare..n-am nimic impotriva..fiecare cu parerile lui.., n-am vb pana acum cu tine, dar pari a fi un om fara sentimente...
Bafta
Sus
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005

MesajTrimis: Lun Mar 20, 2006 11:06 pm    Titlul subiectului: Re: mdea Răspunde cu citat (quote)

Georgiana a scris:
pt. nazist_imi_kaut_tanku
Mdea, dak tie asa ti se pare..n-am nimic impotriva..fiecare cu parerile lui.., n-am vb pana acum cu tine, dar pari a fi un om fara sentimente...
Bafta

Shezi blanda in bancutza ta si nu te mai lua de nazi ca te eviscereaza. Very Happy
(> < )
Bunny for world president !
Sus
Georgiana
Vizitator

MesajTrimis: Mar Mar 21, 2006 12:29 pm    Titlul subiectului: .... Răspunde cu citat (quote)

Pt. Wolfman

N-am nimic cu nimeni, dar nu-mi place sa ma ia cineva la misto.., oricum, asa cum am mai zis, fiecare cu parerile lui, nu de asta s-au pus aceste intrebari, pt k fiecare sa-si spuna parerea? Rolling Eyes
Sus
Georgiana
Vizitator

MesajTrimis: Mar Mar 21, 2006 12:38 pm    Titlul subiectului: ... Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scz.dak am suparat pe cineva.. O zi buna Exclamation [/b]
Sus
DS
Vizitator

MesajTrimis: Joi Apr 27, 2006 12:53 pm    Titlul subiectului: neeh Răspunde cu citat (quote)

problema nu esti tu Georgiana ci replicile amuzante ale respectivului personaj...cand spunea Wolfman ce spunea nu era o amenintare ci se amuza la ideea replicilor tampite pe care le putea da acea persoana. Sunt extraordinar de ciudate, fara sens si nonconformiste. Pe mine ma amuza, asa ar trebui sa fie si ceilalti, amuzati...

Despre sexul in acea perioada...am incercat de cateva ori...e un sex murdar la propriu dar are un farmec nemaipomenit cel putin petru mine si mi se pare grozav...trebuie insa sa pregatesti patul su sa feresti hainele ...deci necesita ceva atentie...insa este supergrozav...si nu stiu, sunt eu ala maniacul ciudatul si perversul, dar sa o scoti insangerata ca un pumnal...ce poate fi mai interesant? huh, salivez Very Happy
Sus
Vizitator

MesajTrimis: Mar Iun 06, 2006 11:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da adevarul e ca daca nu facem sex in aceasta perioada pierdem mult .. pierdem cele mai sensibile si cele mai binevoitoare momente ale corpului ... o spalatura zdravana nu strica inainte de toate Smile problema e ca de multe ori este foarte abundent si nu ai loc de el . dupa toate astea patul arata ca o masa de macelarie si asta e partea care ii tzine pe multzi departe de activitatzi in zilele rosii .
Sus
Larra
Vizitator

MesajTrimis: Joi Noi 30, 2006 3:46 pm    Titlul subiectului: :)DS Răspunde cu citat (quote)

Esti baiat istet !
imi place Smile
Si nu esti pervers deloc.Perversitatea unii o privesc ca o anormalitate dar care e limita?Unde se opreste normalul si de unde incepe anormalul?Ce este anormal sau pervers pentru tine pentru mine ar putea fi perfect normal.Vezi ficare isi trage granita unde doreste in cazurile intimitatii sale liber consfintita cu partenerul.Noi avem mentalitatea gresita ca am inventat ceva nou dar de fapt .....Kamasutra e cam de o varsta cu Bilblia .
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate? Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum