Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro www.ChatRO.ro
Chatul care leaga prietenii si uneste inimile

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Anul 2006 A.D mai e nevoie de Dumnezeu in acest univers ?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Religie sau Filosofie !?!?!
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Mai e nevoie de Dumnezeu?
Da!
70%
 70%  [ 7 ]
Nu!
30%
 30%  [ 3 ]
Voturi totale : 10

Autor Mesaj
Keiagis

Data înscrierii: 13/Oct/2005
Locație: #dark_dimension

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 2:19 pm    Titlul subiectului: Anul 2006 A.D mai e nevoie de Dumnezeu in acest univers ? Răspunde cu citat (quote)

Acum cand sa cartografiat DNA-ul si colturile universului sunt descoperite pe zi ce trece...cand libertatea religiilor este un drept care il are orice cetatean ...Dumnezeu chiar mai joaca un rol asa important?

Daca DA!! ..dece ?
si daca NU!! ..dece nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
spirit

Data înscrierii: 21/Sep/2005
Locație: Osirian !

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 3:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, pt ca existentza Lui nu ma deranjeaza cu nimic, in schimb daca nu ar mai fi, totzi nebunii ar vrea sa`i ia locul (ipotetic, ash fi unul dintre ei)
(O.o )
(> < )
Bunny ! #FreeStyle #La'Motoare #Trivia #Parazitii shi tot asha
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
absolutu

Data înscrierii: 17/Ian/2006

MesajTrimis: Mar Ian 17, 2006 10:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da....pentru ca majoritatea omenirii inca mai crede intr-o fiinta suprema(respectiv d-zeu, allah,budha sau altii) ...si daca aceia nu ar mai crede ar ramane dezorientati ca oile fara ciobani ....(da' am votat NU...din perspectiva mea ....respectiv eu nu am nevoie)
iosefine
Vizitator

MesajTrimis: Vin Mar 17, 2006 6:19 am    Titlul subiectului: mai e nevoie de Dumnezeu? Răspunde cu citat (quote)

da, de ideea de Dumnezeu vom avea intotdeauna nevoie. Ideeea de Dumnezeu inseamna speranta. Nu poti trai fara speranta.
Sus
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Dum Mai 07, 2006 6:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
da' am votat NU...din perspectiva mea ....respectiv eu nu am nevoie

te rishti? daka te trezeshti mort shi nici EL nare nevoie de tine?
andrei1015

Data înscrierii: 06/Sep/2006
Locație: west side...

MesajTrimis: Mie Sep 06, 2006 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e nevoie de dumnezeu pentru a gasi raspunsul la anumite intrebari de genu ce era inainte de univers, unde ne ducem cand murim.....

am votat da

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Vizitator

MesajTrimis: Vin Oct 06, 2006 6:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumnezeu nu e cautare, Dumnezeu e in fiecare din noi. Cand ne spunem ca-l cautam pe Dumnezeu, de fapt ne cautam pe noi. Nu trebuie sa ne punem intrebari si sa avem indoieli, Dumnezeu exista !
Prin noi, El face zilnic minuni. Dumnezeu este iubire, Dumnezeu este toleranta, Dumnezeu este tot ce este bun si frumos si mai mult decat atat. Faptul ca constientizezi existenta Lui, iti da atata liniste. Faptul ca stii ca cineva te iubeste neconditionat si ca te iarta pentru toate faradelegile tale, cu o singura conditie:Sa crezi in El, te transforma si pe tine incetul cu incetul in iubire.
Sus
1
Vizitator

MesajTrimis: Joi Mar 15, 2007 7:28 pm    Titlul subiectului: Acum cand sa cartografiat DNA-ul si colturile universului su Răspunde cu citat (quote)

Cu toate descoperirile medicini moderne, si noi nu stim decit o mica parte din stiinta lui Dumnezeu, cit priveste universul nu am auzit inca ca cineva sa dea de vreo margina a lui, daca ar fi asa am avea poze.
Mai studiaza nu te crede singur intelept, chiar si oameni de stiinta se folosesc de foarte multe ori de teori pe care nimenia nu le poate dovedi, " doar face sens" spun ei.
Sus
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005

MesajTrimis: Mie Mar 21, 2007 12:27 pm    Titlul subiectului: Re: Acum cand sa cartografiat DNA-ul si colturile universulu Răspunde cu citat (quote)

1 a scris:
Cu toate descoperirile medicini moderne, si noi nu stim decit o mica parte din stiinta lui Dumnezeu, cit priveste universul nu am auzit inca ca cineva sa dea de vreo margina a lui, daca ar fi asa am avea poze.
Mai studiaza nu te crede singur intelept, chiar si oameni de stiinta se folosesc de foarte multe ori de teori pe care nimenia nu le poate dovedi, " doar face sens" spun ei.

Unii nu cunosc nici macar gramatica si ortografia propriei limbi...
(> < )
Bunny for world president !
Sus
vizitator
Vizitator

MesajTrimis: Mar Apr 03, 2007 3:42 am    Titlul subiectului: Unii nu cunosc nici macar gramatica si ortografia propriei l Răspunde cu citat (quote)

Te doare adevarul si acum schimbi subiectul, inca nu am scris nici o carte asa ca nu o sa coste pe nimenia sa citeasca daca vrea.
Sus
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005

MesajTrimis: Vin Apr 27, 2007 12:27 pm    Titlul subiectului: Re: Unii nu cunosc nici macar gramatica si ortografia propri Răspunde cu citat (quote)

vizitator a scris:
Te doare adevarul si acum schimbi subiectul, inca nu am scris nici o carte asa ca nu o sa coste pe nimenia sa citeasca daca vrea.

Nu ma doare adevarul. Dar pe tine cred ce te doare prostia...
(> < )
Bunny for world president !
Sus
GOST

Data înscrierii: 24/Apr/2007

MesajTrimis: Vin Mai 18, 2007 7:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In anul 2007, ar trebui sa incepem sa acceptam faptul ca Dumnezeu si Universul sunt acelasi lucru.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Religie sau Filosofie !?!?! Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum