Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro www.ChatRO.ro
Chatul care leaga prietenii si uneste inimile

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Prezervativul... un rau necesar...
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate?
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cu sau fara?
Cu
59%
 59%  [ 13 ]
Fara
40%
 40%  [ 9 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Gizelle

Data înscrierii: 08/Oct/2005
Locație: Bucuresti, Romania, Europa, Terra, Galaxia Calea Lactee:)

MesajTrimis: Lun Noi 14, 2005 5:45 am    Titlul subiectului: Nu e prost nimic:) Răspunde cu citat (quote)

Semoa a scris:
pai e prost pus votul...se refera la placere sau protectie
evident ca la placere raspunsul e fara
daca e vorba de protectie...la multi e cu..
deci la ce va referiti?

Noooo... intrebarea e OK pusa: cu sau fara. Adica cum facem? Nu am intrebat nici de ce il punem, nici daca ne place:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DS
Vizitator

MesajTrimis: Lun Noi 28, 2005 7:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am avut o experienta tare ciudata cu femeile. Eu am fost un timp adeptul prezervativului...(tocmai din cauza asta a si aflat mama cand eram prin facultate ca nu-s virgin...ca am uitat pe undeva un pachet desfacut...ea credea in naivitatea ei ca voi sta asa pana la casatorie)...ma rog, trec peste asta...ideea e ca am avut ciudata surpriza de a fi respins de multe femei...nu le placea cu!!! Am ajuns in situatia o data in care nu voia sa faca cu.. ciudat...in fine...m-am riscat ca un nebun si din fericire am scapat si mereu mi-am jurat ca daca scap nu mai fac. Nu am patit nimic in timp...apoi cu o ocazie cand am fost internat pentru o boala obisnuita, am facut si un test SIDA care a iesit negativ...Am zis Doamne bine ca am scapat nu mai fac fara....asta pana au inceput iara ele sa strambe din nas...nici in ziua de azi nu am probleme...alt test HIV nu am mai facut in ultimul an dar mereu stau cu stresul asta...nu inteleg totusi de ce vor femeile fara oricat ar reduce asta din placere. La urma urmei ele sunt cele mai dezavantajate si in cazul unei sarcini. Curios e ca desi partenera mea actuala a avut doua avorturi (nu cu mine, eu sunt foarte nou in patul ei) totusi nu vrea sa o facem cu. Stiu ca nu e bine ce fac...tanjesc la ziua cand voi da peste o partenera care sa nu vrea decat cu. Sau eu sa ma hotarasc odata sa incep sa o fac orice ar zice muhera de sub mine....sper sa am initiativa asta inainte de a avea vreo belea.
Va spun tuturor, desi eu nu o fac...folositi prezervativul! E o chestie acolo si veti fi mai siguri...costa putin, e subtire...va rog eu folositi-l...o sa incep si eu iar...promit...
Sus
blueeyes

Data înscrierii: 17/Iul/2005
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 8:13 am    Titlul subiectului: prezervativul un rau necesar Răspunde cu citat (quote)

mai ..sincer eu nu am putut cu prezervativ..si tocmai de asta..inainte sa fac dragoste cu cineva trece timp...:)..si acum inca un lucru e bun la o chestie ocazionala sau daca nu ai incredere...folositi-l..sfatul meu..dixit...'faceti cum spune popa si nu cum face el'... :D
DS
Vizitator

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 9:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hihi
Citat:
Nu faptul ca fac numai CU, ci faptul ca pare ca ma dau la tine Si de fapt cine esti matale, DS ?

Aha deci e o gluma ca pare ca te dai la mine. Deci chiar te dai la mine Smile Embarassed ma simt flatat Wink
E ok, am inteles ce incercai sa spui, doar ma amuzam si eu.
Pai cine sa fiu...un internaut. Am ajuns din intamplare aici si m-am bagat si eu in seama...e forum deci cred ca oricine poate sa-si spuna parerea. Sper ca nu am deranjat pe cineva. Daca am facut-o a fost accidental si imi cer scuze. DS vine de la DarkSide...da' este evident ca DS e mai usor de scris si-n + am mai folosit nick-ul pe altundeva si mi-e sa nu le incurc ca si asa am o suta de usere si parole in minte...minte care hehe la batranetile mele nu prea ma mai ajuta Very Happy..mmm...de fapt...aa...cred ca niciodata nu am stat bine la capitolul memorie
Sus
Gizelle

MesajTrimis: Mar Noi 29, 2005 1:33 pm    Titlul subiectului: DS Răspunde cu citat (quote)

DS,

Esti binevenit intre noi, iti multumesc pentru interesul aratat subiectului pe care eu il moderez si care pare sa starneasca mereu controverse si opinii. Te rog sa continui sa postezi, chiar daca uneori devii exagerat... nu esti singurul, avem unii si mai rai Smile
Sus
stk
Vizitator

MesajTrimis: Mie Noi 30, 2005 12:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bonjour Madame et Monsieur.

Sora mea avea o vorba: daca iti place sa te saruti prin punga, atunci iti place si sa faci sex/amor/dragoste/whatever cu prezervativ.

Parerea mea e ca atata timp cat o relatie e "de durata", nu vad necesitatea prezervativului. Daca cineva vrea sa fie "sigur", poate intotdeauna sa isi faca analizele (amandoi, bineinteles). Chiar am vazut si varianta "ok, suntem acuma de xxx timp impreuna, hai sa ne facem analizele si sa renuntam la prezervativ". Bineinteles, la cine ii place sa se f in stanga si in dreapta, prezervativul poate fi recomandat.

Relativ la placere .. hmm .. nu am reusit sa simt mare lucru cu punga aia pe cap. Am incercat de cateva ori, am intrebat-o pe femeie (oricum ne stiam de mult): "tu simti ceva?" "nope.". "ok, remove it." Si a fost (mult) mai bine.

Probabil imi plac mie lucrurile mai "naturale", dar sunt de parere ca cine zice ca ii place "cu", nu a incercat niciodata "fara".
Sus
Gizelle

MesajTrimis: Sâm Dec 03, 2005 8:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stk a scris:
Sora mea avea o vorba: daca iti place sa te saruti prin punga, atunci iti place si sa faci sex/amor/dragoste/whatever cu prezervativ.

Cu deosebirea ca prin sarut, chiar si fara punga Laughing nu risti nici infectarea cu HIV, nici sa lasi fata gravida... Comparatia e usor fortata, dar in fine!
Sus
stk

Data înscrierii: 04/Dec/2005
Locație: deep space

MesajTrimis: Dum Dec 04, 2005 8:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa fim realisti: pun pariu pe ce vrei tu ca, daca ai sti ca omul are sida/sifilis/whatever, nici nu te-ai mai gandi sa il saruti (ca sa nu mai vorbim de alte activitati, cu sau fara prezervativ). Am I wrong?

De aceea incercam sa subliniez necesitatea existentei increderii in iubit/iubita - si ma refeream in special la relatiile pe termen (mai) lung. Cum am mai zis, la f-taiurile de o noapte, daca asta vreti, asta folositi.

Problema cu "lasat fata gravida" se poate rezolva si prin alte metode Wink
Sus
DS
Vizitator

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2005 10:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

latest breaking news....probabil unii stiti asta de ceva ani. Prezervativul nu protejeaza impotriva SIDA. S-a dem stintific ca virusul sida e mai mic decat porii latexului si trece prin. Protejeaza se sarcina sifilis si alte oratanii. Cum necum ar trebui pus. Promit ca o sa incep si eu, imediat ce o conving pe partenera...(asta e mai greu)
Sus
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005
Locație: #dark_dimension

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2005 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
S-a dem stintific ca virusul sida e mai mic decat porii latexului si trece prin.

carei sursa de tzia facilitat aceasta informatzie?
DS
Vizitator

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2005 5:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intr-un numar din ziarul libertatea am citit si parca odata prin EVZ. Daca esti foarte interesat poti sa te adresezi redactiilor. Ma tem ca nu am fost atat de curios sa retin si numele institutului. Dar se poate verifica.
Sus
dumy

Data înscrierii: 19/Oct/2005
Locație: București

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2005 6:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lol.. Libertatea ?i EVZ Laughing
nici ?n biseric? n-am ?ncredere ?n masura ?n care am ?n Libertatea Wink
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2005 11:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e imposibil... daka ar putea trece prin porii la latex inseamna cai mai ushor decat aieru... ceea ce este infirmat empiric
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005

MesajTrimis: Joi Dec 08, 2005 5:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DS a scris:
intr-un numar din ziarul libertatea am citit si parca odata prin EVZ. Daca esti foarte interesat poti sa te adresezi redactiilor. Ma tem ca nu am fost atat de curios sa retin si numele institutului. Dar se poate verifica.

Hmm...presupun ca in Libertatea aparea pe ultima pagina....aia pe care de obicei apar tampeniile cu maicute ninja, studii despre vaci carora le place fanul si alte tampenii. Get serious... Cat despre EVZ...sa imi aduc oare aminte ca ei sunt aia care considerau stire de prima pagina faptul ca s-a nascut un vitel cu 5 picioare sau un porc cu 3 c**ie? C'mon...studiile astea is facute de oameni plictisiti...dar suficient de inteligenti incat sa insele niste dobitoci de sponsori care sa-i sustina in cercetarile lor fara sens sau scop real....si fara rezultate palpabile...cum ar fi aia care au descoperit ca spalatul zilnic cauzeaza dementa....Very Happy

Daca virusul ala era asa de al dreaq...eram cu totii dead pana acum...sau macar in pregatire pentru un poker cu viermii de morminte...asa ca lasati tampeniile si folositi condoamele daca vreti sa va aparati de boli....asta daca bineinteles nu sunteti prea siguri ca persoana pe care o f*teti va este fidela....sau daca aveti obiceiul sa va faceti muci la petreceri si sa va treziti dimineata langa o persoana pe care nici macar nu stiti cum o cheama...

Zic "persoana" si nu "femeie" sau "barbat" pentru simplul fapt ca si fetele ar trebui sa fie constiente de niste chestii...si ar trebui sa aibe si ele in permanenta asupra lor macar un prezervativ...ca poate dobitocu' nu are...sau e labagist si are un prezervativ de acum 17 ani in portmoneu. Very Happy

/me off for now
(> < )
Bunny for world president !
Sus
DS
Vizitator

MesajTrimis: Dum Dec 11, 2005 1:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu ce si cum, eu v-am zis ce am citit. Eram bine intentionat. Oricum e cert ca e mai sigur cu decat fara! Repet si va indemn...folositi prezervativul! Cool
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate? Ora este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum