Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro www.ChatRO.ro
Chatul care leaga prietenii si uneste inimile

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Prezervativul... un rau necesar...
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate?
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cu sau fara?
Cu
59%
 59%  [ 13 ]
Fara
40%
 40%  [ 9 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Gizelle

Data înscrierii: 08/Oct/2005
Locație: Bucuresti, Romania, Europa, Terra, Galaxia Calea Lactee:)

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 1:10 pm    Titlul subiectului: Prezervativul... un rau necesar... Răspunde cu citat (quote)

Cea mai veche imagine a unui prezervativ a fost descoperita in Egipt si dateaza de peste 3000 de ani. Este dificil sa-ti dai seama din desenul respectiv ce aveau in minte vechii egipteni care purtau aceste prezervative . Aceste prezervative pot sa fi fost purtate din motive sexuale sau rituale – sau din ambele motive. Unii sustin ca mai tirziu, romanii faceau prezervative din tesutul muschilor razboinicilor care erau ucisi in lupte.

Exista evident necesitatea unei campanii masive de educatie publica in domeniul folosirii prezervativelor.

Si acum gata cu teoria... DA sau NU? E neplacut, de acord... dar e important... deci? Cu sau fara?

Ultima modificare efectuată Gizelle la Dum Feb 03, 2008 11:48 am, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Wolfman

Data înscrierii: 14/Oct/2005
Locație: #dark_dimension

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 1:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm...grea intrebare.. Odata ce ai vazut cum e fara...e greu s-o faci cu. Placerea e oarecum diminuata de "haina de ploaie" dar....ca masura contraceptiva si de protectie contra bolilor e cea mai eficienta. Parerea mea e ca atunci cand intr-o relatie de durata se ajunge la incredere reciproca...se poate inlocui prezervativul cu pilula....sau cu diafragma. Personal prefer diafragma pt ca nu are efecte secundare si nu provoaca dereglari hormonale. N-asi vrea ca din cauza mea fata sa aibe de suferit. Dar , repet, renuntarea la prezervativ trebuie facuta numai atunci cand ai incredere in partener si numai dupa o discutie cu partenerul si apoi cu un medic. La medic cel mai bine e sa mergeti impreuna...sporeste oarecum increderea.
Smile
(> < )
Bunny for world president !
Sus
Mr.Good.Soul

Data înscrierii: 03/Oct/2005
Locație: Orasul Gazarilor! :D

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 7:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bai frate.. caciulitza nu e buna dar ii nebuna cateodata. Very Happy Apropos de OPC.. gasesti un prezervativ.. il aplici pe membru.. si cand ti-e lumea mai frumoasa.. pac.. pana mea.. PANA MEA.. Very Happy Scade din placere dar te-ajuta sa nu-ti pierzi $ pe o pensie alimentara. Laughing
Gizelle

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 7:46 pm    Titlul subiectului: Heheheee Răspunde cu citat (quote)

Mr.Good.Soul a scris:
Protect yourself: ALWAYS USE CONDOMS & KASPERSKY !!!

pai tu ar trebui sa fii 'pentru', cu asa o semnatura:))
Sus
nazist_imi_kaut_tanku

Data înscrierii: 01/Oct/2005

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2005 7:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Au fost probabil folosite pentru a impiedica transmiterea unor infectii sexuale in timpul razboiului dintre fortele lui Oliver Cromwell si soldatii loiali regelui Carol I .

gay

Citat:
Trebuia sa se nasca o singura rasa de razboinici, o lume a "arienilor" .

defapt se punea accent pe procreare pt ca le treia materie prima pt urmatoarele razboaie

prezervativul este intradevar folositor: limiteaza raspandirea prostiei umane....
sau cel putzin asha lasa impresia...
spirit

Data înscrierii: 21/Sep/2005
Locație: Osirian !

MesajTrimis: Lun Oct 24, 2005 9:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

felicitari, succes in continuare
(O.o )
(> < )
Bunny ! #FreeStyle #La'Motoare #Trivia #Parazitii shi tot asha

Ultima modificare efectuată de către spirit la Vin Dec 23, 2005 3:29 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dumy

Data înscrierii: 19/Oct/2005
Locație: București

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2005 7:15 am    Titlul subiectului: identic cu cel de sus Răspunde cu citat (quote)

CU .. parerea mea Rolling Eyes
Keiagis

Data înscrierii: 13/Oct/2005

MesajTrimis: Joi Oct 27, 2005 3:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar prezervativul nu e singurul mod de preventie a unei graviditati nedorite...dupa cum sa mentionat mai sus in cazul secsului evaziv ( adica cu incercare de evadare dupa act ..asta dupa un party nebun) atunci e super ..si e o necesitate intru pastrarea soldatseilor in forma fara a fi nevoit sa te indopi cu antibiotice dupa.
dar in cazul unei relatii bine stabilite mai sunt si alte alternative in afara de prezervativ ( nu de alta da...devine scump domle dupa o perioada scurta dar intensiva..de aia eu spun sa cautati si alte modalitati )
Sus
_

MesajTrimis: Joi Oct 27, 2005 5:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Votai fara.
Gizelle

MesajTrimis: Joi Oct 27, 2005 5:54 am    Titlul subiectului: Uuuhhh Răspunde cu citat (quote)

_ a scris:
Votai fara.
AI curaj, taica, ce sa zic:)
Sus
Wolfman

MesajTrimis: Joi Oct 27, 2005 1:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Keiagis a scris:
dar prezervativul nu e singurul mod de preventie a unei graviditati nedorite...dupa cum sa mentionat mai sus in cazul secsului evaziv ( adica cu incercare de evadare dupa act ..asta dupa un party nebun) atunci e super ..si e o necesitate intru pastrarea soldatseilor in forma fara a fi nevoit sa te indopi cu antibiotice dupa.
dar in cazul unei relatii bine stabilite mai sunt si alte alternative in afara de prezervativ ( nu de alta da...devine scump domle dupa o perioada scurta dar intensiva..de aia eu spun sa cautati si alte modalitati )

Domle...chestia asta o zisei si io...si daca nu jtits alternativele...merets la medic...ca ala sau aia n-o sa rada de voi. Dimpotriva. Si e mai bine sa merets la doctor ...nu sa ascoultats sfaturile unor amici care poate ca stiu si ei di auzite....si oricum nu exista 2 oameni la fel....ce e bine pt ei poate sa va faca rau voua.
(> < )
Sus
Gizelle

MesajTrimis: Vin Noi 11, 2005 1:03 am    Titlul subiectului: 45% vs 54% Răspunde cu citat (quote)

Ciudat... lumea zice ca DA si voteaza ca BA Rolling Eyes
Sus
dumy

Data înscrierii: 19/Oct/2005

MesajTrimis: Vin Noi 11, 2005 7:12 am    Titlul subiectului: he he Răspunde cu citat (quote)

vezi rom?ncu?a ? se confirm? ceea ce spuneam mai devreme, ?i anume... 1 e cu p?rerea, iar restul sunt cu papagalul Rolling Eyes
Wolfman

MesajTrimis: Vin Noi 11, 2005 8:54 pm    Titlul subiectului: Re: he he Răspunde cu citat (quote)

dumy a scris:
vezi rom?ncu?a ? se confirm? ceea ce spuneam mai devreme, ?i anume... 1 e cu p?rerea, iar restul sunt cu papagalul Rolling Eyes

NUME dom'le. Vrem nume.
(> < )
Sus
Semoa

Data înscrierii: 15/Oct/2005

MesajTrimis: Sâm Noi 12, 2005 2:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai e prost pus votul...se refera la placere sau protectie
evident ca la placere raspunsul e fara
daca e vorba de protectie...la multi e cu..
deci la ce va referiti?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.ChatRO.ro -> Sexul... pasiune, perversiune, placere sau necesitate? Ora este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum